Обрати сторінку

Каучсерфінг:
що, як та навіщо?

ТРЕВЕЛ-ХАКИ

Сouchsurfing (каучсерфінг, кауч, cs, couch, іноді “вписка”) це соціальна мережа мандрівників. Дослівно можна перевести як “серфінг по диванах”. Смішно, але це правда – серфиш на різних каучах протягом мандрівки. Веб-спільнота надає можливість відчути культуру місцевості зсередини, отримати купу вражень від місцевого лайфстайлу, отримати якісний досвід від подорожі, побачити та спробувати те, чого немає в путівниках чи на картах.

На початку існування основною ідеєю каучсерфінгу було надання можливості мандрівникам зупинитися на ніч деінде, аби не долі. Згодом кауч переріс в щось більше з’явилася культура таких подорожей, дух каучсерфінгу. Це тепер стиль мандрів. Не дарма cs має девіз: “travel like a local” – “подорожуй як місцевий”.

Всіх користувачів мережі можна умовно поділити на три ролі:

Хост людина, яка приймає мандрівника в себе вдома, надає нічліг. Хост також може надати поради по найкращим місцям, атракціям, нагодувати, провести в місця, доступні тільки для місцевих і навіть долучитися Вашої мандрівки.

Серфер мандрівник, шукає, де б йому перебитися на ніч та, зрештою, знаходить та ночує в хоста. Зазвичай, теревенить з хостом про свої подорожі, культуру та країну.

Всі інші місцеві та мандрівники, які охоче познайомляться з вами, покажуть місто, потусять з вами на заходах, вечірках, зустрінуться на каву чи пиво.

Все безкоштовно, але це не основна мета каучсерфінгу. Основна мета — зробити подорожі цікавими та незабутніми завдяки новим новим іноземним друзям. Кауч усуває бар’єри між культурами та народами, ламає стереотипи, нав’язані медіа про життя та реальну ситацію в тих чи інших країнах (адже ви дізнаєтесь про це з перших вуст). Все ґрунтується на власному бажанні. Жодних зобов’язань. В мережі кс більшість мандрівників — люди добрі та відкриті. Але пам’ятайте: хулігани всюди є.

Основна валюта спільноти — відгуки. Вони визначають рівень довіри. Прочитавши декілька відгуків можна зрозуміти чи підходить Вам людина чи ні. Після нічлігу хост і серфер залищають відгуки одне одному. Це відгуки категорії хост/серфер. Є ще персональні, їх можна отримати від будь-кого з ким побачився та поспілкувався або друзів, що на є на каучі.

Каучсерфінг — не база з безкоштовним житлом. Нахабством та нахлібництво тут не вітається (а де воно вітається?). Після першого разу ламаєш свої бар’єри у створенні нових знайомств, виникає потреба, якась залежність спілкування з новими людьми, як правило, з-за кордону.

Для зручності використання також є однойменний додаток на смартфони:

Для андроїду I Для айфону

Переваги та недоліки

  • Практика англійської або іншої іноземної мову. Власне, це була перша причина чому я зареєструвався тут. Результат побачите одразу. Ви лишаєтесь тет-а-тет зі своїм мовним бар’єром, страхом зробити помилку при спілкуванні іноземною мовою. І знаєте що? Ви успішно його долаєте, розбиваєте вщент, бо діватися нікуди, а порозумітися з людиною необхідно.
  • Можливість зависнути з місцевими. Погодьтесь, оглядова прогулянка, трекінг, вечірка з місцевими — найкраще, що може бути в подорожі. Вам покажуть найцікавіші місця, нетуристичні точки, найсмачніші заклади, найгучніші тусовки. Не треба все це сумлінно шукати та перевіряти заздалегідь в інтернеті, просто довіртеся місцевому.
  • Розширення кругозору, культурний обмін. Хто, як не прості люди розкриють вам традиції та звичаї місцевості? Будьте готові до розбіжностей в поглядах, але не фокусуйтеся на різниці. Знаходьте точки дотику — це також допоможе вам у житті (переговори, вирішення конфліктів). Візьміть собі на озброєння корисні лайфхаки. Поділіться нашою культурою і пам’ятайте: Ви — представляєте українців, тож будьте чемними.
  • Друзів всюди. Якщо Ви чемні та дружні — набудете друзів по всьому світу. Повірте, дуже приємно, коли Вам вже не треба шукати житло: ні кауч, ні костел, ні готель, ні квартиру. Вам завжди раді деінде, адже завдяки каучсерфінгу Ви подружилися. Просто приїздиш як до старого друга з гостинцями, обіймаєшся та спілкуєшся на кухні: вже менше про подорожі, але більше про життя.
  • Подорожі, не виходячи з дому. Дивно звучить? Можна! Якщо не маєте змоги поїхати в подорож, нехай подорож приїде до Вас! Прийнявши або зустрівшись з новими іноземними друзями зможете розпитати в них про улюблений напрямок все, що завгодно. Можливо, вони звідти родом, а можливо, вже були там і охоче поділяться цікавинками, негативним досвідом (якщо він є, це важливо), лайфхаками, місцями, достовірною інформацією про ціни на житло, транспорт тощо.
  • Розвиток нашої країни. Особисто я бачу зв’язок між тим, що добре представляю Україну коли приймаю в себе гостей, показую їм місто, нашу культуру, привабливо розповідаю хостам про неньку, коли подорожую. Якщо їм сподобається – вони приїдуть в Україну ще раз, розкажуть друзям, що тут круто, чим підштовхнуть і їх до мандрівки. Таким чином створюється попит, надходять гроші, а за ними розвиток. Значимість туристичної привабливості місцевостей зростає. Ви ж помітили це, будучи закордоном?

Якщо вправно користуватися та розуміти що до чого, недоліків не знайдете. Ось основні моменти, не звертаючи увагу на які, Ви ризикуєте отримати негативний досвід.

По-перше, це завищення очікувань. Пам’ятайте, що на каучі Вам ніхто нічого не зобов’язаний. Навіть якщо Ви вже домовились про нічліг, майте запасний план. Радійте даху на голові, не очікуйте лакшері апартаментів.

По-друге, будьте готові платити. Не грошима, але спілкуванням, часом, емоціями. Повірте, Вас рідко прийматимуть для того, щоб колись навідатись гостем до Вас. Зазвичай мета хоста — це стати друзями, поспілкуватися, відкрити щось нове для себе.

По-третє, запам’ятайте, ви гість, а чужий дім — це не хостел чи готель. Потрібно прибирати за собою та підлаштовуватись до графіку хоста, не турбувати, коли це необхідно. Так само, коли будете приймати гостей, розкажіть про головні моменти, правила в своєму домі. Це нівелює зайве непорозуміння.

По-четверте, вправно підбирайте хоста чи гостей, подивіться профіль, почитайте відгуки, поспілкуйтеся попередньо. Знайдіть споріднену душу. Дівчата, майте на увазі: іноді хлопці (наприклад, з Середземноморських гарячих країн) використовують кауч як Тіндер — це видно неозброєним оком, Ви зрозумієте легко переглянуши профіль.

Інструкція, спрямована на результат

1. Реєструємось на couchsurfing.com, прив’язуємо фейсбук, або одразу через нього і авторизовуємось. Він підтягне друзів які є на каучі та запропонує дружити з ними.

2. Максимально заповнюємо профіль цікавою інформацією про Вас. Звичайно, англійською. Додавайте свої інтереси, досягнення, тревел-мрії, долучайте фотографії, але нормальні, не селфачі з губами-уточкою. Зробіть свій профіль привабливим, щоб прочитавши його, Ви й самі захотіли запросити/погостювати в такої людини. Пишіть правду, бо у відгуках її все одно напишуть. За приклад можете взяти мою сторінку на каучі.

3. Отримайте відгуки від друзів, знайомих. Нехай напишуть ваші сильні сторони.

4. Перший досвід каучсерфінгу. Для початку, рекомендую просто побачитись з подорожувальником у вашому місті, влаштувати йому екскурсію. Таким чином зрозумієте, чи до душі Вам каучсерфінг. В полі пошуку на сайті або в додатку тисніть «find traveler». Далі можете ще захостити когось. Перший досвід покаже, що є правильно, а що можна зробити краще обом сторонам. Відповідно, в подорожах та серфінгу на каучах інших хостів Ви це врахуєте й станете чемним серфером. Нагадуйте за написання відгуку, якщо про це забули.

5. Підготовка до подорожі. Раджу почати за місяць до виїзду. Поставтесь до цього пункту відповідально і успіх гарантовано!

пишете “open request” (відкритий запит) про свою подорож у визначеному напрямку (розділ Dashboard). Це свого роду оголошення і якщо Ви напишете його привабливо, це зменшить клопоти на пошук хоста. Простий приклад:

“Привіт! Приїжджаю до Вашого міста. Залюбки досліджуватиму місто з місцевими. Шукаю хоста/ потрібен кауч/нічліг на визначені дати/дві ночі з/по. Вмію смачно готувати, тож можу здивувати своїми вміннями й познайомити з українською кухнею. Також буду вдячний (-на) за поради що варто побачити та спробувати”.

шукаєте хоста вручну через пошук “search for a host”. Спочатку вибираєте підходящих з відгуками, нормальними фото. Читаєте відгуки та переконуєтесь, що користувач нормальний. Досліджуєте опис профілю. Іноді там заховані секрети та слова паролі, без вказання на початку повідомлення яких, Вам просто проігнорують. Крім того, люди часто відкрито вказують, що вони нудисти, гомосексуалісти та ін. В розділі “About accomondation” пишуть де ви ночуватимете: чи долі, чи на матраці, чи в окремій кімнаті. Читайте інформацію та обирайте підходящих, щоб не було сюрпризів.

пишете особисті повідомлення або одразу “request to stay” (запит залишитись на ніч). Приклад схожий на «open request», але розширений та ще більш привабливий. Дайте зрозуміти хосту, що Ви прочитали його профіль, Вам цікаво з ним поспілкуватися, у Вас є спільні інтереси. Розкажіть чим можете бути корисні: привезете сувенір, смаколики, приготуєте щось смачненьке. Можете запросити хоста на захід, на який збираєтесь самі, на прогулянку, трекінг в місці призначення.

6. Контакт. Після погодження запиту хостом рекомендую одразу дізнатися адресу, номер телефону та переходити у будь-який меседжер, адже відповіді та переписка там будушь швидшими. Запитайте як краще дістатися до місця проживання хоста, домовтесь про орієнтовний час зустрічі. Запитайте про плани та можливість провести час разом (якщо хочете). За день-два до приїзду уточніть чи все в силі.

7. Під час серфінгу:

– прибувши в незнайому оселю, не соромтесь запитувати про все, в чому сумніваєтесь. Запитуйте про речі та дії, які Вам прямо не дозволяли (навіть якщо при вході сказали “почувайся як вдома”), будьте чемними. Як правило, хост розкаже що до чого, де Ви будете ночувати, чим та як користуватися та інші нюанси.

– розпитайте про графік хоста: коли він лягає спати, о котрій прокидається, коли йде на роботу та коли повертається. Підлаштуйтесь під режим хазяїна та не турбуйте, коли не варто. Діліться та пригощайте всім своїм, що їсте в оселі хоста. Бо то виглядає дуже смішно, коли гості в кутку хом’ячать чіпси і не пропонують.

прибирайте за собою: мийте одразу посуд (хоча б запропонуйте), приберіть волосся у вмивальнику, одразу застеляйте ліжко, не захаращуйте проходи, кімнату своїми речіми та лишайте за собою порядок. Хоч Вам і сказали почуватися так, але пам’ятайте, Ви не вдома! Тоді Вас і здивують смачною вечерею, і покажуть місцевість, і запросять приїхати ще. Це звичайні речі, яких слід дотримуватись завжди, не тільки на каучі.

– на прогулянці пригостіть хоста смаколиком чи напієм. Це не великі гроші, але дуже приємний знак. Якщо бачите, що необхідна допомога — допоможіть. Якщо брали з собою подарунки, сувеніри — даруйте.

8. Після. Подякуйте за все, запросіть хоста до себе в гості. В 95% випадків ніхто не приїде, але це приємний жест доброї волі. Обміняйтеся всіма соцмережами, якщо й досі цього не зробили. Напишіть правдивий відгук (приклади можете глянути в мене). Нагадайте, якщо Вам довго не пишуть відгук, що Ви вже доїхали до хати цілими та написали відгук і з нетерпінням чекаєте думки про себе.

Настанови від досвідчених серферів

“Couchsurfing  це унікальна можливість, яка дає змогу кожному дізнатися про країну зсередини, пізнати її культуру та традиції. Це неймовірний досвід, який супроводжуватиме тебе протягом усього життя. Це привітні та гостинні люди, які непобояться залишити тобі ключі від своєї власної квартири) Це прогулянки містом і веселощі до ранку. Це обмін кулінарними традиціями та навичками. Що може бути краще ніж подорож, яка сповнена пригодами та незабутніми моментами?

Couchsurfing допомагає людям пізнати світ навіть якщо в тебе у кишені 50 євро на два тижні. 😂

Маючи певний досвід, я з упевненістю можу сказати, що варто спробувати хоч раз. Так, люди різні і непередбачувані, але просто сидячи вдома,ми нічого не досягнемо. Наші мрії і бажання так і залишаться нездійсненними…”

Анастасія

“Когда ты гостишь у человека, представь, что все наоборот : будь хозяином. Постарайся создать атмосферу, где твой гость будет чувствовать себя «как дома» (даже в своём доме). Приготовь еду, поделись приятными и позитивными историями, помоги прибраться по дому, отправьтесь вместе в путешествие. Будь креативен! Всегда делись ценностью. Оставайся искреннен и открыт. Старайся услышать, а уж после быть услышанным. И просто наслаждайся моментом. Приятных путешествий!”

Ревшан

“Найкрутіша річ в каучсерфінгу це можливість зустріти дуже крутих людей, яких взагалі зустрічаєш нечасто. Було, що приїхала в інше місто на концерт, а хост мало того, що вирішив скласти компанію, так ще й по дорозі на байку додому показав вечірнє місто. 🙂 Були  хости, які досі шлють листівки чи маленькі сувеніри зі своїх власних мандрівок. Найважливіше – давати щось навзаєм: ділитися смаколиками, досвідом подорожей та крутими історіями, щоб з вами було цікаво і хотілося зустрітись ще раз.”

Ліна

“Береш віддавай. Серфиш тоді й приймай. Інакше, якщо всі тільки подорожуватимуть, хто буде хостити? Це Ваш вклад в розвиток спільноти, який до речі, вдало оцінюється. Якщо захостиш серфера і ви обоє напишете один одному позитивні відгуки – хост отримує 3 місяці платного членства безкоштовно (вартість 60 доларів на все життя). Завдяки членству у Вас можливість перевірити ID, моб. номер, адресу користувачів, надсилати необмежену кількість повідомлень та запитів (головне), користуватись службою підтримки пріоритетно та отримувати нововведення першими.

Також відгуки хост/серфер цінуються вище за персональні. Я завжди звертаю увагу на те, щоб серфер мав досвід хостингу, адже такі користувачі краще розуміють порядок речей, правила в оселі. Вони знають, як це бути на твоєму місці. Зазвичай, з досвідченими гостями проводиш час краще.”

Дмитро

Лайфхаки та бонус

Візьміть з собою подарунки. Це може бути традиційний смаколик чи щось українське. Напишіть про це в повідомленні або запиті залишитись та подаруйте при зустрічі хосту. Це не гарантує успіху, але значно підвищить шанси на позитивний серфінг. Коли мені таке пишуть чи якимось чином задобряють – я завжди стараюсь знайти час влаштувати цікаву екскурсію, весело провести час, приготувати традиційну їжу (борщ тощо), навіть якщо маю повністю розпланований графік.

Сексизм. Як не прикро, дівчат хостять краще, ніж хлопців. Зкористайтеся цим. Якщо подорожуєте хлопець+дівчина – зфокусуйтеся на профілі дівчини та користуйтеся ним як основним. Не хитруйте, просто використайте цей недолік як перевагу.

Як бонус для успішного старту – можу залишити Вам позитивний правдивий відгук, якщо ми з Вами хоча б раз в житті бачились. Але навзаєм. Завжди радий хорошому відгуку.

Намагався викласти матеріал максимально корисно та, водночас, просто і доступно. Все з власного досвіду та порад друзів. Ви знаєте, я завжди відкритий до спілкування, тож якщо виникнуть запитання – коментуйте, радо відповім на них. Впевнений, що інформація стане Вам нагоді! Тепер переходьте до практики і незабаром станете  досвідчений мандрівниками. Весь світ чекає, лише вийдіть за двері домівки! Успіхів!

Зацініть інші корисні дописи

ТОП-10 локацій острову Сан-Мігел (Азори)

ТОП-10 локацій острову Сан-Мігел (Азори)

Топ-10 локацій острову Сан-Мігел (Азори) ПУТІВНИК Весною 2019 мені вдалося здійснити одну з моїх мрій – відвідати Азорські острови. Тільки-но з’явилися дешеві квитки, без довгих роздумів придбав та за місяць вже летів над Атлантичним океаном. Свого часу «National...

72 ідеї подарунків мандрівникам

72 ідеї подарунків мандрівникам

72 ідеї подарунків мандрівникам ТРЕВЕЛ-ХАКИ Пам’ятаєте, колись в інстаграмі запитував "що можна подарувати мандрівникові?" Тоді робив це для подруги і подумав: «а чому б його не деталізувати та поширити назагал?» Заходиш, коли день народження друга на носі, вибрав...

Східна Швейцарія

Східна Швейцарія

Східна Швейцарія Квітень 2019 7 днів Трекінг Альпами, нічліг під зорями, Віадуки, річки, потяги,та Гранд Каньйон"по-швейцарськи" Тривалість: 7 днів Локація: Баварія, Німеччина, Форарльберг, Австрія, Санкт-Галлен, Граубюнден, Швейцарія  Бюджет: 186 євро Відстані...

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Share This