Обрати сторінку

Каучсерфінг:
що, як та навіщо?

ТРЕВЕЛ-ХАКИ

Сouchsurfing (каучсерфінг, кауч, cs, couch, іноді “вписка”) це соціальна мережа мандрівників. Дослівно можна перевести як “серфінг по диванах”. Смішно, але це правда – серфиш на різних каучах протягом мандрівки. Веб-спільнота надає можливість відчути культуру місцевості зсередини, отримати купу вражень від місцевого лайфстайлу, отримати якісний досвід від подорожі, побачити та спробувати те, чого немає в путівниках чи на картах.

На початку існування основною ідеєю каучсерфінгу було надання можливості мандрівникам зупинитися на ніч деінде, аби не долі. Згодом кауч переріс в щось більше з’явилася культура таких подорожей, дух каучсерфінгу. Це тепер стиль мандрів. Не дарма cs має девіз: “travel like a local” – “подорожуй як місцевий”.

Всіх користувачів мережі можна умовно поділити на три ролі:

Хост людина, яка приймає мандрівника в себе вдома, надає нічліг. Хост також може надати поради по найкращим місцям, атракціям, нагодувати, провести в місця, доступні тільки для місцевих і навіть долучитися Вашої мандрівки.

Серфер мандрівник, шукає, де б йому перебитися на ніч та, зрештою, знаходить та ночує в хоста. Зазвичай, теревенить з хостом про свої подорожі, культуру та країну.

Всі інші місцеві та мандрівники, які охоче познайомляться з вами, покажуть місто, потусять з вами на заходах, вечірках, зустрінуться на каву чи пиво.

Все безкоштовно, але це не основна мета каучсерфінгу. Основна мета — зробити подорожі цікавими та незабутніми завдяки новим новим іноземним друзям. Кауч усуває бар’єри між культурами та народами, ламає стереотипи, нав’язані медіа про життя та реальну ситацію в тих чи інших країнах (адже ви дізнаєтесь про це з перших вуст). Все ґрунтується на власному бажанні. Жодних зобов’язань. В мережі кс більшість мандрівників — люди добрі та відкриті. Але пам’ятайте: хулігани всюди є.

Основна валюта спільноти — відгуки. Вони визначають рівень довіри. Прочитавши декілька відгуків можна зрозуміти чи підходить Вам людина чи ні. Після нічлігу хост і серфер залищають відгуки одне одному. Це відгуки категорії хост/серфер. Є ще персональні, їх можна отримати від будь-кого з ким побачився та поспілкувався або друзів, що на є на каучі.

Каучсерфінг — не база з безкоштовним житлом. Нахабством та нахлібництво тут не вітається (а де воно вітається?). Після першого разу ламаєш свої бар’єри у створенні нових знайомств, виникає потреба, якась залежність спілкування з новими людьми, як правило, з-за кордону.

Для зручності використання також є однойменний додаток на смартфони:

Для андроїду I Для айфону

Переваги та недоліки

 • Практика англійської або іншої іноземної мову. Власне, це була перша причина чому я зареєструвався тут. Результат побачите одразу. Ви лишаєтесь тет-а-тет зі своїм мовним бар’єром, страхом зробити помилку при спілкуванні іноземною мовою. І знаєте що? Ви успішно його долаєте, розбиваєте вщент, бо діватися нікуди, а порозумітися з людиною необхідно.
 • Можливість зависнути з місцевими. Погодьтесь, оглядова прогулянка, трекінг, вечірка з місцевими — найкраще, що може бути в подорожі. Вам покажуть найцікавіші місця, нетуристичні точки, найсмачніші заклади, найгучніші тусовки. Не треба все це сумлінно шукати та перевіряти заздалегідь в інтернеті, просто довіртеся місцевому.
 • Розширення кругозору, культурний обмін. Хто, як не прості люди розкриють вам традиції та звичаї місцевості? Будьте готові до розбіжностей в поглядах, але не фокусуйтеся на різниці. Знаходьте точки дотику — це також допоможе вам у житті (переговори, вирішення конфліктів). Візьміть собі на озброєння корисні лайфхаки. Поділіться нашою культурою і пам’ятайте: Ви — представляєте українців, тож будьте чемними.
 • Друзів всюди. Якщо Ви чемні та дружні — набудете друзів по всьому світу. Повірте, дуже приємно, коли Вам вже не треба шукати житло: ні кауч, ні костел, ні готель, ні квартиру. Вам завжди раді деінде, адже завдяки каучсерфінгу Ви подружилися. Просто приїздиш як до старого друга з гостинцями, обіймаєшся та спілкуєшся на кухні: вже менше про подорожі, але більше про життя.
 • Подорожі, не виходячи з дому. Дивно звучить? Можна! Якщо не маєте змоги поїхати в подорож, нехай подорож приїде до Вас! Прийнявши або зустрівшись з новими іноземними друзями зможете розпитати в них про улюблений напрямок все, що завгодно. Можливо, вони звідти родом, а можливо, вже були там і охоче поділяться цікавинками, негативним досвідом (якщо він є, це важливо), лайфхаками, місцями, достовірною інформацією про ціни на житло, транспорт тощо.
 • Розвиток нашої країни. Особисто я бачу зв’язок між тим, що добре представляю Україну коли приймаю в себе гостей, показую їм місто, нашу культуру, привабливо розповідаю хостам про неньку, коли подорожую. Якщо їм сподобається – вони приїдуть в Україну ще раз, розкажуть друзям, що тут круто, чим підштовхнуть і їх до мандрівки. Таким чином створюється попит, надходять гроші, а за ними розвиток. Значимість туристичної привабливості місцевостей зростає. Ви ж помітили це, будучи закордоном?

Якщо вправно користуватися та розуміти що до чого, недоліків не знайдете. Ось основні моменти, не звертаючи увагу на які, Ви ризикуєте отримати негативний досвід.

По-перше, це завищення очікувань. Пам’ятайте, що на каучі Вам ніхто нічого не зобов’язаний. Навіть якщо Ви вже домовились про нічліг, майте запасний план. Радійте даху на голові, не очікуйте лакшері апартаментів.

По-друге, будьте готові платити. Не грошима, але спілкуванням, часом, емоціями. Повірте, Вас рідко прийматимуть для того, щоб колись навідатись гостем до Вас. Зазвичай мета хоста — це стати друзями, поспілкуватися, відкрити щось нове для себе.

По-третє, запам’ятайте, ви гість, а чужий дім — це не хостел чи готель. Потрібно прибирати за собою та підлаштовуватись до графіку хоста, не турбувати, коли це необхідно. Так само, коли будете приймати гостей, розкажіть про головні моменти, правила в своєму домі. Це нівелює зайве непорозуміння.

По-четверте, вправно підбирайте хоста чи гостей, подивіться профіль, почитайте відгуки, поспілкуйтеся попередньо. Знайдіть споріднену душу. Дівчата, майте на увазі: іноді хлопці (наприклад, з Середземноморських гарячих країн) використовують кауч як Тіндер — це видно неозброєним оком, Ви зрозумієте легко переглянуши профіль.

Інструкція, спрямована на результат

1. Реєструємось на couchsurfing.com, прив’язуємо фейсбук, або одразу через нього і авторизовуємось. Він підтягне друзів які є на каучі та запропонує дружити з ними.

2. Максимально заповнюємо профіль цікавою інформацією про Вас. Звичайно, англійською. Додавайте свої інтереси, досягнення, тревел-мрії, долучайте фотографії, але нормальні, не селфачі з губами-уточкою. Зробіть свій профіль привабливим, щоб прочитавши його, Ви й самі захотіли запросити/погостювати в такої людини. Пишіть правду, бо у відгуках її все одно напишуть. За приклад можете взяти мою сторінку на каучі.

3. Отримайте відгуки від друзів, знайомих. Нехай напишуть ваші сильні сторони.

4. Перший досвід каучсерфінгу. Для початку, рекомендую просто побачитись з подорожувальником у вашому місті, влаштувати йому екскурсію. Таким чином зрозумієте, чи до душі Вам каучсерфінг. В полі пошуку на сайті або в додатку тисніть «find traveler». Далі можете ще захостити когось. Перший досвід покаже, що є правильно, а що можна зробити краще обом сторонам. Відповідно, в подорожах та серфінгу на каучах інших хостів Ви це врахуєте й станете чемним серфером. Нагадуйте за написання відгуку, якщо про це забули.

5. Підготовка до подорожі. Раджу почати за місяць до виїзду. Поставтесь до цього пункту відповідально і успіх гарантовано!

пишете “open request” (відкритий запит) про свою подорож у визначеному напрямку (розділ Dashboard). Це свого роду оголошення і якщо Ви напишете його привабливо, це зменшить клопоти на пошук хоста. Простий приклад:

“Привіт! Приїжджаю до Вашого міста. Залюбки досліджуватиму місто з місцевими. Шукаю хоста/ потрібен кауч/нічліг на визначені дати/дві ночі з/по. Вмію смачно готувати, тож можу здивувати своїми вміннями й познайомити з українською кухнею. Також буду вдячний (-на) за поради що варто побачити та спробувати”.

шукаєте хоста вручну через пошук “search for a host”. Спочатку вибираєте підходящих з відгуками, нормальними фото. Читаєте відгуки та переконуєтесь, що користувач нормальний. Досліджуєте опис профілю. Іноді там заховані секрети та слова паролі, без вказання на початку повідомлення яких, Вам просто проігнорують. Крім того, люди часто відкрито вказують, що вони нудисти, гомосексуалісти та ін. В розділі “About accomondation” пишуть де ви ночуватимете: чи долі, чи на матраці, чи в окремій кімнаті. Читайте інформацію та обирайте підходящих, щоб не було сюрпризів.

пишете особисті повідомлення або одразу “request to stay” (запит залишитись на ніч). Приклад схожий на «open request», але розширений та ще більш привабливий. Дайте зрозуміти хосту, що Ви прочитали його профіль, Вам цікаво з ним поспілкуватися, у Вас є спільні інтереси. Розкажіть чим можете бути корисні: привезете сувенір, смаколики, приготуєте щось смачненьке. Можете запросити хоста на захід, на який збираєтесь самі, на прогулянку, трекінг в місці призначення.

6. Контакт. Після погодження запиту хостом рекомендую одразу дізнатися адресу, номер телефону та переходити у будь-який меседжер, адже відповіді та переписка там будушь швидшими. Запитайте як краще дістатися до місця проживання хоста, домовтесь про орієнтовний час зустрічі. Запитайте про плани та можливість провести час разом (якщо хочете). За день-два до приїзду уточніть чи все в силі.

7. Під час серфінгу:

– прибувши в незнайому оселю, не соромтесь запитувати про все, в чому сумніваєтесь. Запитуйте про речі та дії, які Вам прямо не дозволяли (навіть якщо при вході сказали “почувайся як вдома”), будьте чемними. Як правило, хост розкаже що до чого, де Ви будете ночувати, чим та як користуватися та інші нюанси.

– розпитайте про графік хоста: коли він лягає спати, о котрій прокидається, коли йде на роботу та коли повертається. Підлаштуйтесь під режим хазяїна та не турбуйте, коли не варто. Діліться та пригощайте всім своїм, що їсте в оселі хоста. Бо то виглядає дуже смішно, коли гості в кутку хом’ячать чіпси і не пропонують.

прибирайте за собою: мийте одразу посуд (хоча б запропонуйте), приберіть волосся у вмивальнику, одразу застеляйте ліжко, не захаращуйте проходи, кімнату своїми речіми та лишайте за собою порядок. Хоч Вам і сказали почуватися так, але пам’ятайте, Ви не вдома! Тоді Вас і здивують смачною вечерею, і покажуть місцевість, і запросять приїхати ще. Це звичайні речі, яких слід дотримуватись завжди, не тільки на каучі.

– на прогулянці пригостіть хоста смаколиком чи напієм. Це не великі гроші, але дуже приємний знак. Якщо бачите, що необхідна допомога — допоможіть. Якщо брали з собою подарунки, сувеніри — даруйте.

8. Після. Подякуйте за все, запросіть хоста до себе в гості. В 95% випадків ніхто не приїде, але це приємний жест доброї волі. Обміняйтеся всіма соцмережами, якщо й досі цього не зробили. Напишіть правдивий відгук (приклади можете глянути в мене). Нагадайте, якщо Вам довго не пишуть відгук, що Ви вже доїхали до хати цілими та написали відгук і з нетерпінням чекаєте думки про себе.

Настанови від досвідчених серферів

“Couchsurfing  це унікальна можливість, яка дає змогу кожному дізнатися про країну зсередини, пізнати її культуру та традиції. Це неймовірний досвід, який супроводжуватиме тебе протягом усього життя. Це привітні та гостинні люди, які непобояться залишити тобі ключі від своєї власної квартири) Це прогулянки містом і веселощі до ранку. Це обмін кулінарними традиціями та навичками. Що може бути краще ніж подорож, яка сповнена пригодами та незабутніми моментами?

Couchsurfing допомагає людям пізнати світ навіть якщо в тебе у кишені 50 євро на два тижні. ?

Маючи певний досвід, я з упевненістю можу сказати, що варто спробувати хоч раз. Так, люди різні і непередбачувані, але просто сидячи вдома,ми нічого не досягнемо. Наші мрії і бажання так і залишаться нездійсненними…”

Анастасія

“Когда ты гостишь у человека, представь, что все наоборот : будь хозяином. Постарайся создать атмосферу, где твой гость будет чувствовать себя «как дома» (даже в своём доме). Приготовь еду, поделись приятными и позитивными историями, помоги прибраться по дому, отправьтесь вместе в путешествие. Будь креативен! Всегда делись ценностью. Оставайся искреннен и открыт. Старайся услышать, а уж после быть услышанным. И просто наслаждайся моментом. Приятных путешествий!”

Ревшан

“Найкрутіша річ в каучсерфінгу це можливість зустріти дуже крутих людей, яких взагалі зустрічаєш нечасто. Було, що приїхала в інше місто на концерт, а хост мало того, що вирішив скласти компанію, так ще й по дорозі на байку додому показав вечірнє місто. 🙂 Були  хости, які досі шлють листівки чи маленькі сувеніри зі своїх власних мандрівок. Найважливіше – давати щось навзаєм: ділитися смаколиками, досвідом подорожей та крутими історіями, щоб з вами було цікаво і хотілося зустрітись ще раз.”

Ліна

“Береш віддавай. Серфиш тоді й приймай. Інакше, якщо всі тільки подорожуватимуть, хто буде хостити? Це Ваш вклад в розвиток спільноти, який до речі, вдало оцінюється. Якщо захостиш серфера і ви обоє напишете один одному позитивні відгуки – хост отримує 3 місяці платного членства безкоштовно (вартість 60 доларів на все життя). Завдяки членству у Вас можливість перевірити ID, моб. номер, адресу користувачів, надсилати необмежену кількість повідомлень та запитів (головне), користуватись службою підтримки пріоритетно та отримувати нововведення першими.

Також відгуки хост/серфер цінуються вище за персональні. Я завжди звертаю увагу на те, щоб серфер мав досвід хостингу, адже такі користувачі краще розуміють порядок речей, правила в оселі. Вони знають, як це бути на твоєму місці. Зазвичай, з досвідченими гостями проводиш час краще.”

Дмитро

Лайфхаки та бонус

Візьміть з собою подарунки. Це може бути традиційний смаколик чи щось українське. Напишіть про це в повідомленні або запиті залишитись та подаруйте при зустрічі хосту. Це не гарантує успіху, але значно підвищить шанси на позитивний серфінг. Коли мені таке пишуть чи якимось чином задобряють – я завжди стараюсь знайти час влаштувати цікаву екскурсію, весело провести час, приготувати традиційну їжу (борщ тощо), навіть якщо маю повністю розпланований графік.

Сексизм. Як не прикро, дівчат хостять краще, ніж хлопців. Зкористайтеся цим. Якщо подорожуєте хлопець+дівчина – зфокусуйтеся на профілі дівчини та користуйтеся ним як основним. Не хитруйте, просто використайте цей недолік як перевагу.

Як бонус для успішного старту – можу залишити Вам позитивний правдивий відгук, якщо ми з Вами хоча б раз в житті бачились. Але навзаєм. Завжди радий хорошому відгуку.

Намагався викласти матеріал максимально корисно та, водночас, просто і доступно. Все з власного досвіду та порад друзів. Ви знаєте, я завжди відкритий до спілкування, тож якщо виникнуть запитання – коментуйте, радо відповім на них. Впевнений, що інформація стане Вам нагоді! Тепер переходьте до практики і незабаром станете  досвідчений мандрівниками. Весь світ чекає, лише вийдіть за двері домівки! Успіхів!

Зацініть інші корисні дописи

ТОП-10 локацій острову Сан-Мігел (Азори)

ТОП-10 локацій острову Сан-Мігел (Азори)

Топ-10 локацій острову Сан-Мігел (Азори) ПУТІВНИК Весною 2019 мені вдалося здійснити одну з моїх мрій – відвідати Азорські острови. Тільки-но з’явилися дешеві квитки, без довгих роздумів придбав та за місяць вже летів над Атлантичним океаном. Свого часу «National...

72 ідеї подарунків мандрівникам

72 ідеї подарунків мандрівникам

72 ідеї подарунків мандрівникам ТРЕВЕЛ-ХАКИ Пам’ятаєте, колись в інстаграмі запитував "що можна подарувати мандрівникові?" Тоді робив це для подруги і подумав: «а чому б його не деталізувати та поширити назагал?» Заходиш, коли день народження друга на носі, вибрав...

Східна Швейцарія

Східна Швейцарія

Східна Швейцарія Квітень 2019 7 днів Трекінг Альпами, нічліг під зорями, Віадуки, річки, потяги,та Гранд Каньйон"по-швейцарськи" Тривалість: 7 днів Локація: Баварія, Німеччина, Форарльберг, Австрія, Санкт-Галлен, Граубюнден, Швейцарія  Бюджет: 186 євро Відстані...

2 518 коментарів

 1. cialis generic

  Hey there! Would you mind if I share your blog with my twitter group?

  There’s a lot of people that I think would really appreciate your content.
  Please let me know. Thanks

  Відповісти
 2. porn vids

  It is the best time to make some plans for the future and
  it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I
  desire to suggest you few interesting things or suggestions.
  Maybe you can write next articles referring to this article.
  I wish to read even more things about it!

  Відповісти
 3. site

  Awesome! Its actually amazing post, I have got much clear idea
  on the topic of from this piece of writing.

  Відповісти
 4. Sacasino

  Every weekend i used to go to see this web page, because i want enjoyment, since this this site conations really fastidious funny information too.

  Відповісти
 5. videos corporativos

  You’re so interesting! I don’t think I have read anything like this before.
  So wonderful to find someone with some original thoughts on this issue.
  Seriously.. thanks for starting this up.

  This web site is something that is needed on the internet,
  someone with a bit of originality!

  Відповісти
 6. burnley

  I’m really loving the theme/design of your weblog. Do you ever run into any internet browser compatibility issues?
  A number of my blog audience have complained about my blog not working correctly in Explorer but looks
  great in Firefox. Do you have any tips to help fix
  this issue?

  Відповісти
 7. muha meds carts

  I always used to study article in news papers but now as I am a user of internet so from now I am using
  net for articles or reviews, thanks to web.

  Відповісти
 8. j.mp

  We’re a group of volunteers and starting a brand new scheme in our community.
  Your website provided us with valuable information to work on.
  You’ve performed a formidable task and our whole
  group shall be thankful to you. 0mniartist asmr

  Відповісти
 9. Coupon Code

  Excellent pieces. Keep writing such kind of information on your page.
  Im really impressed by it.
  Hi there, You’ve done a fantastic job. I’ll certainly digg it and
  for my part suggest to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this web site.

  Відповісти
 10. online sms receive

  I was recommended this blog by my cousin. I’m not sure
  whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my
  problem. You’re wonderful! Thanks!

  Відповісти
 11. puppies for sale chocolate Lab

  Hi, i believe that i saw you visited my web site so i came to go
  back the choose?.I’m attempting to find issues to enhance my website!I assume its ok to make use of a
  few of your ideas!!

  Відповісти
 12. 롤육성

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this write-up and the rest of the site is very good.

  Відповісти
 13. sexcams

  Hi! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are
  you using for this site? I’m getting fed up of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options
  for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of
  a good platform.

  Відповісти
 14. dankwoods

  Asking questions are really good thing if you are not understanding something
  completely, but this paragraph presents nice understanding yet.

  Відповісти
 15. wall

  I for all time emailed this weblog post page to all
  my contacts, because if like to read it then my contacts will too.

  Відповісти
 16. BỆNH TRĨ

  Good day! I simply want to give you a huge thumbs up for your great
  info you have right here on this post. I am returning to your website for more soon.

  Відповісти
 17. sexcams

  My brother recommended I may like this website. He was entirely right.
  This publish truly made my day. You can not believe
  simply how a lot time I had spent for this info! Thanks!

  Відповісти
 18. best online gambling sites

  Nice post. I learn something new and challenging
  on sites I stumbleupon on a daily basis. It’s always interesting to
  read through articles from other writers and use something from other
  sites.

  Відповісти
 19. blazinghotcasino.com

  Spot on with this write-up, I actually believe this web site needs much more attention. I’ll probably be back again to see more, thanks
  for the info!

  Відповісти
 20. register

  Great beat ! I wish to apprentice while you amend your site,
  how can i subscribe for a blog site? The account helped me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

  Відповісти
 21. judi togel

  This design is steller! You certainly know how to keep a
  reader entertained. Between your wit and your videos, I
  was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Excellent job.
  I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

  Відповісти
 22. betting sites

  First it critically critiques how match-fixing is
  typified as a signing as much as make. First and most sport betting operators Facebook and Twitter
  platforms were audited to investigate the effectivity.
  Online platforms that the Blue Devils appeared to be a bookie in little question as to.
  Trophies baseball trophies basketball trophies football betting angle That’s hitting over your account.
  No joke a fee playing cards corresponding to soccer basketball baseball boxing desk tennis in January to.

  With tennis betting you probably clarify about odds in some
  part over the world. Rebates are accumulated over time quantifying.
  But I anticipate to find the sports betting techniques are fail-protected so
  that is how one can. As soon as bizarre folks often find it
  boring to place your wager from 1 to. Meanwhile it is a few thing
  an on-line betting site account and wager where
  you bet the Vikings. This British betting site
  online would ship your head spinning in Tremendous Bowl.
  Provided that the overlapping and schemes for this particular
  workforce is taking part in like a contender just but.
  Logically Strikers are given away make. The idea of
  legalizing on-line you select make sure you get an image
  of how they function.

  Відповісти
 23. Heritage residence

  Simply desire to say your article is as astounding. The clearness in your post is just
  cool and i can assume you are an expert on this subject.
  Well with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post.
  Thanks a million and please continue the gratifying work.

  Відповісти
 24. gebze escort

  Gebze Escort ile aşkın tanımını yeniden keşfedeceksiniz.
  Üniversite öğrencisi genç kızların gerçek sıcaklıkları, nefes kesen vücutları ve neşeli hall.

  Відповісти
 25. cale suspension

  No matter if some one searches for his essential thing, thus he/she desires to be available that in detail, thus that thing is maintained over
  here.

  Відповісти
 26. site

  This website truly has all of the information I needed about
  this subject and didn’t know who to ask.

  Відповісти
 27. - domino 99

  I will immediately snatch your rss as I can not to
  find your email subscription hyperlink or e-newsletter service.
  Do you’ve any? Kindly let me recognise in order that I may just subscribe.
  Thanks.

  Відповісти
 28. Daftar BandarKiu

  After exploring a few of the blog articles on your website, I
  seriously appreciate your way of blogging. I saved it to my bookmark webpage list and will be checking back in the near future.
  Please check out my web site too and tell me what you think.

  Відповісти
 29. https://Doyantogel.xyz

  whoah this blog is great i really like reading your articles.
  Keep up the good work! You already know, lots of people are looking round for this information, you
  could help them greatly.

  Відповісти
 30. situs agen judi bola terbesar

  My spouse and I absolutely love your blog and find almost all of your post’s
  to be precisely what I’m looking for. Does
  one offer guest writers to write content available
  for you? I wouldn’t mind creating a post or elaborating on a
  few of the subjects you write about here. Again, awesome website!

  Відповісти
 31. prediksi parlay

  Hey just wanted to give you a quick heads up. The text in your
  content seem to be running off the screen in Internet explorer.

  I’m not sure if this is a format issue or something
  to do with web browser compatibility but I thought I’d post to let
  you know. The design look great though! Hope you get the issue resolved soon. Cheers

  Відповісти
 32. theater software

  Simply wish to say your article is as amazing. The clarity in your post is just cool and i could assume you’re an expert on this
  subject. Well with your permission let me to grab your RSS feed to
  keep up to date with forthcoming post. Thanks a
  million and please continue the enjoyable work.

  Відповісти
 33. online casino games

  I get pleasure from, lead to I found exactly what I was looking for.
  You’ve ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day.

  Bye

  Відповісти
 34. Www.deviantart.com

  Nice blog here! Also your site loads up very fast!
  What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my website loaded up as fast as yours
  lol

  Відповісти
 35. 1337x proxy

  Hi to every body, it’s my first pay a quick visit of this blog; this webpage carries amazing
  and genuinely fine information designed for visitors.

  Відповісти
 36. rent a santa

  Hi there would you mind letting me know which hosting company you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.
  Can you recommend a good internet hosting provider at a reasonable price?
  Thank you, I appreciate it!

  Відповісти
 37. 裸

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets
  I could add to my blog that automatically tweet
  my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was
  hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

  Відповісти
 38. resurge reviews 2021

  I blog quite often and I seriously appreciate your information. This great article has truly peaked my interest.

  I am going to book mark your blog and keep checking for new information about
  once a week. I subscribed to your RSS feed
  as well.

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Share This