Фьорди. Норвегія
Червень 2018
12 днів
Незаймана природа,
тисячі водоспадів,
блакитні льодовики,
захоплюючі треки,
та присутність тролів
Тривалість: 12 днів
Локація: Вестлан, Гордалан, Гедмарк, Серлан
Бюджет: 103 євро
Відстані подолано: 6568 км
Норвегія — це краще, що трапилось зі мною за 2018 рік. Не даремно для мене це 10-та, юбілейна країна. Природа просто вражає. Обов’язково повернусь сюди знову, адже ще лишилось стільки неймовірних, незвіданих місць. Тим паче, в Норвегію легко дістатися, а якщо добре підготуватися наперед – вартість мандрівки обійдеться дешевше, як ви вже зрозуміли 🙂 Але яка б не була ціна – однозначно, кожна гривня вартує побаченого та відчутого!
- Пізнавальність 85%
- Гастрономія 45%
- Транспортування 65%
- Активності 95%
Кількість неймовірно красивих природних точок просто вражає! Варто лишень загубитися або довіритись міцевим і ви отримаєте пейзажі та треки, які заслуговують уваги не менше розкручених туристичних. В таких місцях не буде людно, а черги на фото – відсутні. Прикладом є селище Урке з кльовими можливостями для треків: облаштовані стежки, пункти відпочинку та туалети протягом підйому (якісніше Язика Троля), неймовірні пейзажі на фьорди, гірські озера – все для вас. Навіть такі невідомі місцини добре адаптовані для походів. Норвежці розуміють значимість туристичної привабливості країни для майбутнього, а також добре дбають про природу.
За 12-денний тріп відвідано понад 20 місцевостей, застоплено 24 автівки, проїхано автомобілем 1696 км, 18 км подолано на паромах (5 разів), проїхано залізницею 1402 км, автобусом – 1025 км та літаком – 2427 км.
Пересування
Авіаквитки брали за півтора-два місяці в лоукоста WizzAir. 15 червня 2018 туди на рейс Гданськ – Олесун за 10 євро та назад 27 червня 2018 Осло (Сандефьорд) – Варшава за 15 євро. Як бачите, навіть в сезон можна придбати дешеві квитки, адже варіантів з різних міст Польщі до Норвегії безліч.
Чіткого маршруту з таймінгом ми не мали (самі розумієте, автостоп), проте мали ключові локації, які планували відвідати. Зокрема: Олесун, Сходи Тролів, Герангерфьорд, Дорога Орлів, Язик Троля, Кафедра Проповідника та К’єраг. Для пошуку найкрасивіших місць користувались ось цим ресурсом.

Разом з напарницею подолали доволі довгий шлях, але заразом заїхали на два дні в Гданськ. Стартували, не літаком, а на Інтерсіті зі Львова до Перемишля (станом на червень 2017 – 250 грн., далі на електричці до Жешува за 10 злотих (80 грн.). В той самий день мали нічний автобус від Flixbus до Гданська. За місяць попали на акцію і без роздумів придбали квиток на той автобус за 5 євро.
На землях вікінгів пересувались виключно автостопом, всього близько 1700 км та 20 автівок. Перше авто біля летовища Олесуна застопили навіть втрьох (двоє хлопців + дівчина). Автостоп в Норвегії в сезон шикарний! Багато добрих подорожуючих підбирають тебе. Лайфхаки: виглядайте охайно, виберіть місце для стопу там де можна легально зупинитися водієві, майте при собі табличку, це підвищує шанси на успіх.
Назад з Варшави до Львова квитки брали нашвидкуруч та теж попали на «акцію», лиш в зворотньому розумінні – їхали 8 годин в автобусі без туалету. То був якийсь невідомий перевізник, тому пильніше ставтеся до вибору автобусів
Найкраща їжа
Українська для походів. Поживно, зручно та дешево. Для бюджетної подорожі з треками це найдотепніший варіант. З собою з Батьківщини взято: крупи, супи, соєве м’ясо, чай, мед в стіках, енергетичні батончики.
З собою варто мати пальник, балон можна купити на місці (в Олесуні, скажімо). В Норвегії пальником та балоном можна користуватися будь-де, багаття розкладати заборонено. Таким чином нам вдалося витратити на їжу за 12 днів біля 50 євро, включаючи ціну на два газові балони по 230 мл.
Воду вільно можна набрати з водоспаду, джерела або озера, що в горах або в кемпінгу.
Продукти беріть в магазинах Bunnpris, Coop Prix, Kiwi, REMA 1000 и Rimi. Дешева марка продуктів, «First Preis» – аналог нашої ТМ «Премія».
Повірте, харчувалися не гірше ніж вдома, ще й 4-6 разів на день.
Хід мандрівки

День 1
Дослідження Олесуну

День 2
Гейрангерфьорд

День 3
Трек від села Урке
На початку мандрівки завітали в Гданськ – чудове місто: багата історія, красива архітектура, пляж балтійського моря. Є два різні безкоштовні екскурсії Free Walking Tour. Рекомендую зупинитися на шляху перед Норвегією.
В Олесуні трішки походили по причалу міста та згодом забралися по добре облаштованим сходам на гору Aksla – найкращий оглядовий майданчик міста, звідти відкривається панорамний вигляд на острови міста. Придбали балон та майнули стопити вглиб країни.
Другий день провели зі своїм хостом на обкатали доволі багато: Geiranger Fjord збоку Hellesylt з водоспадом Ljofossen, потрекали на звороті до гірських озер, зупинилися біля затопленого селища Lygnstoylvatnet, зацінили на шляху автентичні кам’яні будиночки, відчули себе знаттю в королівському готелі Union Oye та потрекали біля селища Urke.

День 4
Дорога тролів

День 5
Лоенфьорд

День 6
Дослідження Бергену
Наступного дня дісталися Сходів Тролів. Краса неймовірна! Не дарма «Route 63» відносять до найкрасивіших у світі. Поруч шумить високий водоспад Stigfossen. До речі, тут легко побачити веселку над водоспадом за сонячної погоди.
Одне з найкрасивіших озер Норвегії, Lovatnet, знаходиться біля селища Loen. Про це місце ми не знали зовсім, його на показала Марія, яка підвезла нас з десяток кілометрів на шляху, а потім запропонувала лишитися в неї на ніч. Коли вже були вдома побачили на карті, що неподалік був знаменитий льодовик Kjenndal Glacier. Будете неподалік – обов’язково відвідайте. Варто 150%.
Ну як можна минути колоритне місто Берген? Звичайно завітали й туди на добу.

День 7
Шлях до Одди

День 8
Трек на Язик Троля

День 9
Трек на льодовик Буер
За наступний день дісталися з Бергену до підніжжя треку на Язик Троля. Довідкова наочна інформація для тих, хто планує хайкати тут:

Ввечері дісталися до першої нижньої стоянки перед треком. За дві години піднялися по серпантину 5 км. Цей відрізок шляху постійно йдеш вгору. Опинившись на верхній стоянці до Язика Троля лишається 11 км + 11 км в зворотній бік. Вже настала ніч, тому вирішили продовжити вранці. Будьте уважні де ставити намет, адже біля верхньої стоянки в радіусі 1-2 км заборонено ставити намети, пройдіть трішки далі. Заблудитися на треку важко, постійно на зоровій відстані є маркування червоною літерою «Т», вдень достатня кількість людей.
Наочно на карті трек виглядає так:
По дорозі на південь зацінили крутий водоспад Latefossen.
Зважили час і зрозуміли, що не встигаємо на Кафедру Проповідника та К’єраг і подалися в Осло…проте до столиці так і не дісталися, бо зустріли рок-н-рольного чувака, який запропонував поїхати з ним в кемпінг біля Швеції. Спочатку була думка, що нас везуть продати на органи. В результаті це вийшов крутий відпочинок після насичених 10 днів автостопу та треків, але то вже зовсім інша історія…

День 10
Відвідування водоспаду Latefossen

День 11
Купання в шведському озері

День 12
Відпочинок в кемпінгу Мотнебелло
Важливо!
Пам’ятайте, що Норвегія – сувора за кліматом країна, тому подбайте про вітро-, водовідштовхувальну куртку, трекінгові або штормові штани, термобілизну (на Язику в червні – пригодилась на всі 100) та зручне взуття для походів.
Подарунок на житло!
Якщо збираєтесь зупинятися в апартаментах чи будиночках на AirBnB, зкористайтеся цим посиланням та отримайте подарунок $42 на перше бронювання. Або ж можете зупинися в кемпінгу за допомогою Booking.com та отримати $15 кешбеку на бронювання за цим посиланням.
Витрати:
250 грн. Інтерсіті Львів-Пшемисль
165 грн. (5 євро) Flixbus Жешув-Гданськ
320 грн. (40 зл.) Літак Гданськ-Олесун
500 грн. (150 кр.) Літак Осло-Варшава
450 грн. (60 зл.) Автобус Варшава-Львів
150 грн. Плацкарт Львів-Київ
+ їжа орієнтовно 46 євро (з собою, на місці + балони)
Загалом: 103 євро з квитками (!).
Підсумуємо: якщо хочеш – знайдеш можливості.
Сходження на Язик Троля
НАЙЦІКАВІША ПОДІЯ
Безумовно, трек довжиною 28 км в обидва боки того вартував! Посиденьки на кінчику скелі – розвага не із безпечних. Страховка відсутня. Ось так, сидиш собі над прірвою висотою в 700 метрів, попереду озеро, шалений вітер та поривами падає сніг. Страшно, перехоплює дух, але запам’ятовується на все життя 😉
Останні мандрівки
Східна Швейцарія
Східна Швейцарія Квітень 2019 7 днів Трекінг Альпами, нічліг під зорями, Віадуки, річки, потяги,та Гранд Каньйон"по-швейцарськи" Тривалість: 7 днів Локація: Баварія, Німеччина, Форарльберг, Австрія, Санкт-Галлен, Граубюнден, Швейцарія Бюджет: 186 євро Відстані...
Подільські Товтри
Подільські Товтри Квітень 2019 2 дні Кам’яні кряжі, широкий Дністер,душевний кемпінг, триповерхова печера та середньовічна фортеця Тривалість: 2 дні Локація: Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область, Україна Бюджет: 20 євро Відстані подолано: 1290 км Мені вже...
Копенгаген та хюгге
Копенгаген та хюгге Листопад 20183 дні Вільне місто, кольорова гавань, усміхнені данці, велосипедний трафік, та відсутність вікінгів Тривалість: 3 дні Локація: Копенгаген, Королівство Данія Бюджет: 65 євро Відстані подолано: 2660 км Тільки-но WizzAir анонсував новий...
0 коментарів