Топ-10 локацій острову

Сан-Мігел (Азори)

ПУТІВНИК

Весною 2019 мені вдалося здійснити одну з моїх мрій – відвідати Азорські острови. Тільки-но з’явилися дешеві квитки, без довгих роздумів придбав та за місяць вже летів над Атлантичним океаном.

Свого часу «National Geographic» вніс їх в ТОП-3 островів з унікальною природою, але й досі це непопулярний туристичний напрям. Коли я відповідав на запитання друзів «куди ти їдеш», «звідки приїхав» мені завжди відповідали: «Азори? А де це?». В українському інтернеті бракує інформації про ці «hidden gems» острови. Тому трішки відкрию завісу топовими місцями, які вдалося запам’ятати на камеру. Загальну інформацію почитаєте у Вікіпедії, а тут поділюся місцями, в яких побував та рекомендую до відвідування. Отже, поїхали!

1. Pineapples A Arruda

Ананасова ферма і цим все сказано 😉 Не дарма ми почали саме з цього місця, адже Азори відомі ананасами, які там ростуть цілий рік. В теплицях ви побачите грядки з ананасами на різних стадіях дозрівання.

Вхід на територію вільний. Найцікавішим, звичайно на локації є кафе, де можна зкуштувати смаколиків зі свіжими ананасами (як то фреш чи паштейша) та сувенірна лавка, де продають відомий ананасовий лікер. В супермаркеті, той самий лікер, звичайно, дешевше, але португальці про це вам не скажуть. Ще ті бізнесмени 😉

Місце легко знайти – воно знаходиться в околицях столиці Азорських островів – Понта Дельгаді. Точка на карті для зручності.

2. Ponta Da Ferraria

Одне з моїх найулюбленіших місць. Природнє термальне джерело. Фішка в тому, що вода б’є прямо зі скелі біля океану. Витікає це все в також природній, утворений завдяки припливам басейн розміром біля 5х10 метрів.

Найкрутіше відчуття – коли спину гріє термальна вода, а в обличчя з приливом прилітає велика холодна порція атлантичного бризу.

Вхід вільний, але людно. Раніше можна було проїхати під саме джерело на авто по крутому спуску, а зараз необхідно лишати авто на верхній парковці біля оглядового майданчику. Припускаю, що це зроблено це завдяки тому, що внизу збудували платні термальні джерела. Можливо, скоро прикриють цю точку, тож поспішайте 😉

3. Miradouro da Ponta do Escalvado

На картах цей оглядовий майданчик позначений як «whale watching viewpoint». Бінокль, до речі, також безкоштовний, тут є. Але за 15 хвилин жоден з нас китів в морі не побачив. Можливо, погано дивилися, а можливо вода відблискувала сонячне світло й було погано видно.

Це все не важливо, оскільки, як на мене, це найкращий оглядовий майданчик на океан. Тут по обидва боки височіють кремезні гроти, на яких гніздяться колонії птахів. Місце однозначно варте для відвідування. Та й загалом, запам’ятайте слово «miradouro» – воно значить оглядовий майданчик португальською.

4. Sete Cidades

Загалом, Sete Citades – це поселення в кратері між двома вулканічними озерами. Вода в озерах різного кольору: зеленого та блакитно-ізумрудного. Вони поєднані між собою, але вода все одно має різний колір.

Найцікавіше, звичайно, поза популярною назвою села. А саме, це гірський трек Caminho da Rocha, що тягнеться навколо цих двох озер. До речі, якщо поглянете на карту – побачите не тільки два великих озера, але й декілька менших, не менш красивих.

На трек раджу відвести цілий день, запастись водою та перекусами. Кульмінацією стежки, як на мене, є Miradouro da Grota do Inferno – найкращий оглядовий майданчик на вулканічні озера великого зеленого кратеру. Варіантів звернути на маршруті безліч, тому пильнуйте та не згубіться.

Іншим цікавим місцем є оглядовий майданчик Kings View, що на шляху вниз до села. Тут в 1901 році португальський король Карлуш та королева Амалія зупинились, щоб подивитися на озера. Коли король побачив панормний вид на озера, він широко розкинув руки та прокричав: “Господи! Невже це все моє!?”

Саме тут знаходиться знаменитий вид на два великих озера Sete Citades. Місця для паркінгу достатньо. До речі, поруч знаходиться недобудований готель, який вже викупили китайці, тільки їм відомо що його чекає.

5. Lagoa das Empadadas

Це назва лише одного озера, для ідентифікації. Всього їх там п’ять. Фішка в тому, що вони оповиті лісом та квітучими кущами, знаходяться в горі. Треба трішки піднятися, але таких красивих зелених, що там… різнокольорових, яскравих коридорів я ще не бачив. Над озерами ходять ураганом хмари, тому не забудьте взяти з собою верхній одяг, якщо плануєте прогулятися навколо.

Парковка відсутня, але на обочині місця повно 😉

6. Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões

Парк водоспадів. Можна заблукати на день. Ми провели тут біля 4-5 годин, дійшли до каньйону в джунглях, за нам ще декілька кілометрів до підйому в гору, плюнули й пішли назад, бо решта компанії не були такими терплячими. Стежки там не закінчуються, а виводять на інші локації. Є припущення, що ми рухались в напрямку гори Піку.

Рослинність тут як в джунглях, а де-не-де розташовані автентичні колоніанльні будиночки, частина з яких працюють як водяні млини. Більшість місцевості добре об лаштована та доглянута, але є і дикі треки, доступ на які заборонений та огороджений парканом. Дивно, на Азорах немає небезпечних для життя людини хижаків ще з моменту колонізації…

7. Pico da Vara

Найвища точка острову Сан Мігел (1105 м). Маршут на гору займає 1,5-2 години залежно від темпу. Трек легкий та цікавий. Особливо в туманну погоду, коли, часом, з одного боку спираєшся на м’який трав’яний схил, а з іншого ніби прірва, низька хмарність ховає весь вигляд. А погода змінюється там часто. Це як «португальські Фарери» 😉

І хоча з вершини Піку да Вара нам не вдалося нічого побачити протягом 20-30 хвилин, за які ми добряче змерзли, все одно рекомендую цей спот до відвідування!

8. Lagoa da Fogo

Вогняне озеро. Вибір редакції (ака Дмитра Карпова), як то кажуть. За тиждень відвідували це місце тричі, настільки воно сподобалось нашій компанії. Серйозно, топова локація острову! Вигляд неймовірний. Якщо вам пощастило з погодою, бо, зазвичай, тут хмарно.

Нам пощастило вперше. Жодної хмаринки. Ми навіть спустилися по треку вниз до озера. Це зайняло біля 2 годин. Трек цікавий. Від оглядового майданчику можна навіть дійти до пляжу Вілла Франка. Або з того пляжу вгору йти поміж озерами, місцеві гіди рекомендують саме такий порядок маршруту.

Вдруге вже з хмарністю було мінливо, проте був один з найкращих заходів сонця в моєму житті. Втретє було дууже туманно, нічого не видно.

Якщо піднятися біля 5-10 хвилин вгору – вам підкриється панорама острову. Крім того, ви зможете побачити дві протилежні сторони острову, які омиваються океаном. Острів продовгуватий, але вузький: відстань від північного узбережжя до південного від 8 до 17 км.

9. Janela do Inferno

Двояка локація, для терплячих. З одного боку, спочатку йдеш годину-півтори по пасовиську та звичайній грунтовій дорозі. Якщо ще додати, що ми за «наводками» іспанців шукали старт треку біля 4 годин, попередньо заблукавши в ліс та болото іншим маршрутом… Коли йшли між пасовиськами, згоріли на сонці. Передчуття були, м’яко кажучи, не дуже. Компаньйонка Еліс навіть жалілася: «They’ve been to Lagoa da Fogo and have recommended to us this SHIT!?»

Найцікавіше було те, що локація захована, ми ніби перенеслись туди порталом, яким виступав не примітний тунель. Просто дірка в маленький пагорб. Заходиш, йдеш 25-30 метрів в темряві пригинаючи голову і враз переносишся в якийсь оазис серед поля: рослинність як в джунглях, маленькі струмки та водоспади, квіти й широколисті дерева. Тут, до речі, від нас відстала британка Джулі, трішки пошукали її =)

Щоб ви не шукали старт треку так само трешово, як ми, ділюся точкою на карті.

10. Furnas

Ще одне улюблене місце на Азорах – Фурнаш. Тут є декілька кльових місцин.

По-перше, це Lagoa das Furnas Hotsprings – геотермальна зона, яка постійно димить, а біля озера ще й де-не-де пробивається вода. Тут можна прогулятися стежками між вулканічного пару по вистелених дерев’яних дощечках. Саме тут готують відому вулканічну страву Cozido das Furnas – тушковане м’ясо та овочі (обох по декілька видів) з присмаком сірки.

По-друге, це Caldeiras Vulcânicas гейзерна термальна зона. Місце “маствізіт”, тут сотні гейзерів, що парують, киплять. Загалом гейзери на Азорах працюють за принципом «бурління», «кип’ятіння», постійно пульсуючи. Інакший, ніж в Ісландії. Тут можна зустріти місцевих, які готують кукурудзу та інші продукти прямо в гейзерах місцевого визначного місця.

По-третє, це Terra Nostra Park – термальні джерела Фурнашу. Тут є знамениті мінеральні (з коричневою водою, величезний басейн) та декілька менших з різними мінералами та водою звичайного кольору. В менших більше ніш з масажним струмом.

Вхід в травні 2019 вартував 8 євро. За рушники платиться окремо. Локерів нема, ми лишали речі прямо біля басейну або носили за собою й клали поруч. Душ входить у вартість. В ціну також входить відвідування ботанічного саду навколо джерел. В саду є багато цікавих скульптур, навіть монументальний зоопарк. Словом, варто пройтися, адже квиток на цілий день, можна навіть декілька підходів до джерел зробити, зробивши перерву на обід.

По-четверте, це вулканічна їжа. Одразу рекомендація: куштувати Козіду даш Фурнаш в готель Terra Nostra не йдіть, там дорого. У Фурнаші чи не в кожній забігайлівці його подають, але попередньо запитуйте, чи є в наявності, бо страва готується 4-12 годин.

Азорські острови – одне з найкрасивіших місць, де мені вдалося побувати. В стаття навів лише 10 місцин одного острову, заради яких варто туди дістатися. Достойних локацій більше за десяток, і це лише один з островів архіпелагу, а їх там аж дев’ять!

Незабаром стартує моя друга мандрівка на Азори, тепер вже робоча, а доти зможу поділитися організаційною складовою мандрівкою, ака звітом з цифрами. 😇

Зацініть інші цікаві дописи

72 ідеї подарунків мандрівникам

72 ідеї подарунків мандрівникам

72 ідеї подарунків мандрівникам ТРЕВЕЛ-ХАКИ Пам’ятаєте, колись в інстаграмі запитував "що можна подарувати мандрівникові?" Тоді робив це для подруги і подумав: «а чому б його не деталізувати та поширити назагал?» Заходиш, коли день народження друга на носі, вибрав...

Східна Швейцарія

Східна Швейцарія

Східна Швейцарія Квітень 2019 7 днів Трекінг Альпами, нічліг під зорями, Віадуки, річки, потяги,та Гранд Каньйон"по-швейцарськи" Тривалість: 7 днів Локація: Баварія, Німеччина, Форарльберг, Австрія, Санкт-Галлен, Граубюнден, Швейцарія  Бюджет: 186 євро Відстані...

Подільські Товтри

Подільські Товтри

Подільські Товтри Квітень 2019 2 дні Кам’яні кряжі, широкий Дністер,душевний кемпінг, триповерхова печера та середньовічна фортеця Тривалість: 2 дні Локація: Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область, Україна Бюджет: 20 євро Відстані подолано: 1290 км Мені вже...

181 коментар

 1. Christina

  I am not positive the place you’re getting your information, but good topic.
  I needs to spend some time finding out much more or figuring out more.
  Thank you for magnificent information I used to be searching for this information for my mission.

  Відповісти
 2. Sandra

  Hello! Quick question that’s totally off topic. Do you know how to make
  your site mobile friendly? My weblog looks weird when viewing
  from my apple iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might
  be able to fix this problem. If you have any suggestions, please share.

  With thanks!

  Відповісти
 3. a bathing ape

  Thanks so much for giving everyone an extremely terrific possiblity to read critical reviews from this web site. It is usually so pleasing and as well , jam-packed with a good time for me and my office acquaintances to visit your site at minimum three times in a week to read through the newest guidance you will have. And definitely, I am just usually amazed for the spectacular things you give. Selected 3 areas in this post are completely the most impressive I’ve ever had.

  Відповісти
 4. Brass knuckles Vape pen

  although web-sites we backlink to beneath are considerably not associated to ours, we feel they’re in fact really worth a go as a result of, so have a look

  Відповісти
 5. Mac support

  check below, are some completely unrelated web sites to ours, nonetheless, they are most trustworthy sources that we use

  Відповісти
 6. cheap jordans

  I precisely wanted to say thanks once again. I do not know the things I could possibly have made to happen in the absence of those basics revealed by you directly on this industry. It had become the hard issue in my position, nevertheless noticing the expert mode you dealt with that made me to weep over delight. I am just thankful for the advice and wish you know what an amazing job you happen to be doing training the mediocre ones via a web site. I am sure you’ve never encountered all of us.

  Відповісти
 7. balenciaga

  There are certainly lots of particulars like that to take into consideration. That may be a nice level to deliver up. I offer the ideas above as normal inspiration but clearly there are questions like the one you deliver up the place the most important factor can be working in sincere good faith. I don?t know if finest practices have emerged around issues like that, however I’m sure that your job is clearly identified as a fair game. Both girls and boys feel the impression of just a moment抯 pleasure, for the remainder of their lives.

  Відповісти
 8. Angela

  Please let me know if you’re looking for a writer for your blog.
  You have some really great posts and I believe I would be a
  good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d really like to write some material for your blog in exchange
  for a link back to mine. Please shoot me an e-mail if interested.
  Cheers!

  Відповісти
 9. Julia

  Wow, fantastic blog format! How long have you ever been running
  a blog for? you made running a blog look easy.

  The whole glance of your web site is magnificent, let
  alone the content!

  Відповісти
 10. Kathryn

  Good day! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I truly enjoy reading your articles.
  Can you recommend any other blogs/websites/forums that deal with the same
  subjects? Thank you!

  Відповісти
 11. https://bahisturkiye.top/

  You could certainly see your skills in the article you write.
  The world hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to mention how they believe.

  All the time go after your heart.

  Відповісти
 12. Sean

  Hello this is somewhat of off topic but I was
  wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
  I’m starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get
  advice from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!

  Відповісти
 13. redirectler.top

  I am really enjoying the theme/design of your blog. Do you
  ever run into any internet browser compatibility issues?
  A couple of my blog visitors have complained about my blog not operating correctly in Explorer but looks great in Chrome.
  Do you have any recommendations to help fix this issue?

  Відповісти
 14. paul george shoes

  Good post. I be taught one thing more difficult on completely different blogs everyday. It will all the time be stimulating to read content from different writers and practice a bit something from their store. I抎 favor to make use of some with the content material on my blog whether or not you don抰 mind. Natually I抣l provide you with a hyperlink in your net blog. Thanks for sharing.

  Відповісти
 15. longchamp

  Howdy! I simply wish to give a huge thumbs up for the great data you will have right here on this post. I can be coming again to your blog for more soon.

  Відповісти
 16. Martha

  Hi there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be okay.
  I’m absolutely enjoying your blog and look forward to new posts.

  Відповісти
 17. michael jordan shoes

  I抎 need to examine with you here. Which isn’t one thing I usually do! I get pleasure from reading a post that can make people think. Additionally, thanks for allowing me to remark!

  Відповісти
 18. computer doktor

  please pay a visit to the sites we comply with, such as this one particular, because it represents our picks in the web

  Відповісти
 19. kd 12 shoes

  A formidable share, I just given this onto a colleague who was doing a bit of analysis on this. And he the truth is purchased me breakfast as a result of I discovered it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the deal with! But yeah Thnkx for spending the time to debate this, I really feel strongly about it and love reading extra on this topic. If attainable, as you change into experience, would you thoughts updating your weblog with extra particulars? It’s extremely useful for me. Large thumb up for this weblog publish!

  Відповісти
 20. اغاني

  that may be the end of this post. Here youll locate some sites that we assume youll appreciate, just click the links over

  Відповісти
 21. Robert

  Hi everyone, it’s my first pay a quick visit at this site, and article is really fruitful in support of me, keep up posting these posts.

  Відповісти
 22. free app for windows 8 download

  Wonderful story, reckoned we could combine a few unrelated data, nonetheless really really worth taking a look, whoa did one study about Mid East has got much more problerms at the same time

  Відповісти
 23. health insurance broker

  we like to honor many other world wide web web-sites on the net, even though they arent linked to us, by linking to them. Below are some webpages worth checking out

  Відповісти
 24. kobe byrant shoes

  There are certainly lots of particulars like that to take into consideration. That could be a nice point to carry up. I offer the thoughts above as common inspiration however clearly there are questions like the one you convey up the place an important factor shall be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around issues like that, but I am certain that your job is clearly recognized as a good game. Each girls and boys feel the influence of only a second抯 pleasure, for the rest of their lives.

  Відповісти
 25. free v bucks generator

  Incredible! This blog looks exactly like my old one! It’s on a completely different topic but it has pretty much the same page layout and design. Excellent choice of colors!|

  Відповісти
 26. мелбет официальный сайт

  When I initially commented I appear to have clicked
  on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a
  comment is added I recieve four emails with the same comment.
  Perhaps there is a means you can remove me from that service?
  Many thanks!

  Відповісти
 27. Jacob

  If you are going for finest contents like myself, simply
  visit this web site all the time since it provides feature contents, thanks

  Відповісти
 28. пиннакл скачать на андроид

  Good day! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog.
  Is it difficult to set up your own blog? I’m not very techincal but I
  can figure things out pretty fast. I’m thinking about creating
  my own but I’m not sure where to begin. Do you have any ideas or suggestions?

  Many thanks

  Відповісти
 29. зеркал 1xbet

  Hello! This post couldn’t be written any better!

  Reading through this post reminds me of my good old room mate!
  He always kept chatting about this. I will forward this article to him.
  Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

  Відповісти
 30. 바카라사이트

  Hello there I am so delighted I found your website,
  I really found you by error, while I was looking
  on Digg for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say cheers for a tremendous post and a
  all round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at the moment but I have saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a
  lot more, Please do keep up the excellent job.

  Відповісти
 31. Cynthia

  This is the perfect webpage for anybody who wishes to understand this topic.

  You realize a whole lot its almost hard to argue with you (not
  that I really would want to…HaHa). You definitely put a new spin on a subject that has been written about for decades.
  Excellent stuff, just excellent!

  Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Share This