Ісландія

12.10 – 21.10 / 2020

10 днів

Велика експедиція

Ісландія не потребує жодної рекламації. Додам лиш те, що на острові ми подорожуватимемо 9 повних діб. За цей час об’їдемо острів по колу та  відвідаємо найвідоміші локації Півдня, а також менш туристичну Східну та Північні частини. Вулкани, водоспади, гейзери, термальні джерела, печери, гори, морські котики та пафіни – все це в плані нашої мандрівки.

Минулої подорожі нам тричі траплялось Північне сяйво. Вдача посміхнеться і цього разу! Долучайся в команду!

Відкрий
сувору
красу

Програма

Що нас чекає?

День 1

Зустрічаємось в летовищі “Київ Бориспіль”, знайомимось в живу та вилітаємо до Ісландії. По прильоту хутко забираємо валізи та прокатну автівку. Вже в перший день на острові відвідаємо декілька цікавих локацій, а саме міст між континентами (Європою та Америкою), геотермальна зона Селтун та маяк Рейк’янес.

Після залітаємо в продуктовий та їдемо готувати сімейну вечерю. В будиночку на Півдні проведемо три ночі. Надалі у вас буде можливість пожити у всіх частинах Ісландії по 1-2 доби 😉

День 2

Хто рано встає, той більше побачить в Ісландії. Запам’ятайте це 😉 Світловий день 11 годин якраз оптимальний і для досліджень і для комфортного відпочинку.

Сьогодні за планом “Золоте кільце”:
1) Національний парк Тінгвеллір. Розлом тектонічних плит, де ще з часів вирішувалися найважливіші питання Ісландії: рейди, хрещення, проголошення незалежності;
2) Геотермальна зона Хаукадалур. Так-так, та гейзерами, що вистріліють на кілька десятків метрів вгору;
3) Гульфосс, золотий водоспад. Тут знадобляться дощовики;
4) Вулкан Керід, по червоній застиглій магмі якого можна прогулятись.

День 3

Умовно “розгрузний день”. За планом два водоспади: Хаіфосс та Г’ярфосс в першій половині дня. В другій трек до термальної річки Рейк’ядалуру (1 год). Температура в джерелі від 40 до 70 градусів, в залежності висоти течії.

День 4

Виселяємось з будиночку. Наступні ночівлі в нас будуть вздовж Великого кільця.

Можна назвати цей день “Днем водоспадів”, адже відвідаємо Сел’яландсфосс, Скоугафосс та ще два поруч, які не кишать туристами.

О, так… сьогодні ви побачите льодовик! Ми впритул підійдемо до Мірдалсйокудль.

Ви ще не втомились від кількості локацій? Ні? Тоді продовжуємо!

Далі в нас Мис Дірхолей з маяком та неймовірним видом на узбережжя, Чорний пляж з базальтами та печерою, і таємничий каньйон Ф’ядраргл’юфур.

День 5

“День льоду”. Трек (1 год) нацпарком Скафтафелл до водоспаду Свартіфосс з базальтами. Навколо льодовик Ватнайокудль. Цього дня є можливість прогулятися прямо по льодовику. Крім цього, ми відвідаємо славнозвісну Льодову лагуну Йокульсарлон та меншу поруч, а також Діамантовий пляж.

День 6

Ми вже дослідили південь та Схід. Тепер Північ. За планом Стоккнесс, неймовірний Хенгіфосс та Літланесфосс, а також базальтовий каньйон Студлагіль.

День 7

“День полум’я”. В програмі вулкан Крафла, геотермальна зона Хверір, печера Гроттаг’я (та сама з “Гри Престілов”, де Сноу та Ігрет…). В завершення, якщо дорогу відкриють, відвідаємо найповноводніший вдоспад Європи Дєттіфосс.

Пам’ятаєте фільм “5 елемент”? Цієї ночі ми ночуватимемо саме в таких капсулах.

День 8

Сьогодні за планом найдовший переїзд з Півночі на Захід. Але й цього дня ми заїдемо на ферму вікінгів, яка зберегляся ще з середньовіччя. Будиночки зі стелею з травою просто неперевершені!

День 9

Захід. Острів Снаефельснес. За планом гора Кірк’юфел з однойменним водоспадом, помаранчевий маяк Свьортулофт, вулкан Саксхол та мальовничі гроти Арнарстрапі.

День 10

День від’їзду. Заїжджаємо дослідити столицю, Рейк’явік та зробити закупи та після прямуємо в летовище. Якщо хутко зберемося, то заїдемо ще на декілька локацій поблизу 😉

Пообіді вилітаємо дохати та вже в опівночі будемо в Києві.

Вже за декілька днів чекайте неймовірні фотографії!

*Зустріти ісландських коней, овечок буде зможете чи не всюди на шляху. Окрім них, за доброї вдачі є можливість побачити морських котиків та полярних лисиць 😉

*Якщо вам здалося, що локацій забагато, то вам не здалося. Зважайте, що погода може коригувати наш план, тому відібрано найкрасивіші локації із запасними варіантами, щоб за нагоди побачити більше. Навіть крім описаних вище локацій в запасі є мінімімум по 1-2 додатковій локацій на день. Сумувати точно не доведеться!

Нижче фотографії локацій за маршрутом.

Не для всіх!

Кому підходить експедиція?

Поціновувачам природи

Не дарма Ви прочитали на початку “Відкрий сувору красу”. Ісландія – капризна щодо погоди. Як кажуть ісландці: “немає поганої погоди, є поганий одяг”. Але винагорода за “перевірку” стихією достойна! Країна льоду та полум’я здивує кожного.

Шукачам пригод

Експедиція передбачає дослідження. Тому, ми не сидітимемо на місці і весь час будемо полювати за новими, яскравими враженнями з перервами на відновлюючий відпочинок, енергійний сніданок, смачну вечерю чи швидкий перекус. Хоча… в термальних джерелах ми, все ж, розслабимося за склянкою “Вальгалли”;)

Командним особистостям

Називаємо себе командою, адже крім того, що всі швидко подружимося, ми підтримуємо один одного в труднощах (підстрахувати й з’їсти надлишок вечері) та відповідальні один за одного (вчасно накинути дощовик на напарника). А якщо чесно, то в нас заплановано декілька легких треків, тому відчувати один одного –  необхідна річ.

організація

Трансфер

До точки призначення дістаємось літаком (2 перельоти туди, 2 назад). На місці беремо в прокат зручну автівку та досліджуємо острів по-максимуму. Незручних  перельотів чи нічних переїздів не плануємо. Ваш незабутній відпочинок – мій пріоритет.

Проживання

В Ісландії житимемо в комфортабельних гестхаусах/хостелах та апартаментах зі всіма зручностями, де будемо відпочивати та відновлювати сили після денних досліджень. Парам пріоритетно надаємо кімнати з двоспальними ліжками.

Харчування

Готуємо разом або самостійно в місцях проживання (сніданки, вечері). Обіди, задля економії часу та відкриття напрямку на максимум, робимо швидкоруч (перекуси/похідні обіди/кафе). Є можливість забезпечити кожного похідними обідами, взяти із обою інтегровану систему та якісні термоси. Теплий обід та чай гарантовані 😉

Речі

Майте на увазі, погода в Ісландії мінлива, часто дощить, поривистий вітер. Так, у нас буде автівка де сховатися, проте, якщо ви хочете досліджувати за планом на всі 100% у вас має бути:

  • зручне взуття (трекінгові черевики/кросівки з мембраною (Gore-tex) та посиленою підошвою (Vibram);
  • водовідштовхувальний, вітростійкий верхній одяг (куртка/дощовик + бажано трекінгові/мембранні штани);
  • одяг в залежності від вашої терморегуляції (фліска, термобілизна). На островах температура від 2 до 8 градусів вдень;
  • Шапка, рукавички, баф;
  • індивідуальна аптечка.

Аптечку та рідини можна буде закинути в спільний багаж.

Команда

Вирушаємо командою від 8 до 12 осіб включно з організатором. Таким чином, ми встигнемо звикнути, подружитися, + така кількість надасть мобільність в дослідженні острову. Підримка і взаємодопомога обов’язкова. Пам’ятайте:  ми –  команда і відповідаємо один за одного.

Вартість

Спираючись на досвід, пропонується декілька варіантів долучення. Пропозиції гнучкі, можна додавати та віднімати позиції за бажанням. Також, для зручності, оплати можна здійсювати частинами.

950

Explorer pack. Що входить?

Проживання 10 ночей в будинках/гестхаусах/хостелах в Ісландії;

Прокат автівки, паливо, парковки, платні тунелі, повне страхування авто протягом всієї експедиції островом + послуги водія;

Насичена програма та супровід протягом всієї мандрівки;

Якісні професійні фотографії з мандрівки найближчим часом;

Увага! Харчування не входить у вартість. Якщо ділити витрати разом, це виходить біля 100 євро. Ця позиція опційна, за бажанням.

1300

Full pack. Що входить?

4 перельоти Київ Рейк’явік з пересадкою в Польщі (Катовиці);

Трансфер громадським транспортом до летовища й назад в Катовицях.

Проживання 10 ночей в будинках/гестхаусах/хостелах в Ісландії;

Прокат автівки, паливо, парковки, платні тунелі, повне страхування авто протягом всієї експедиції островом + послуги водія;

Поліс особистого медичного страхування згідно формату мандрівки;

Насичена програма та супровід протягом всієї мандрівки;

Входи на платні локації (Керід, Стоккнесс);

Якісні професійні фотографії з мандрівки найближчим часом;

Увага! Харчування не входить у вартість. Якщо ділити витрати разом, це виходить біля 100 євро. Ця позиція опційна, за бажанням.

❗️ Увага! Після 30.04.20 вартість долучення в команду 1100 та 1500 євро відповідно. ❗️

ХТо гід?

Привіт, на зв’язку Дмитро Карпов, мандрівник та тревел-блогер. Допомагаю подорожувати легко та драйвово. Подорож для мене маленьке життя, тому проживаю її на повну.

Вправно організовую мандрівки та збираю крутих людей в команду. Знаю, де варто пройтися, а де проїхатися, де вдягти шапку, а де шорти.

Дуже люблю природу та фанатію від скандинавських країн. Охоче відкрию цю красу для Вас. Зустрінемось на нових та незвіданих локаціях!

@dmytro_karpov

Запитання

Чи потрібна віза для Ісландії?

Ні, не потрібна. Для Ісландії вистачає біометричного закордонного паспорту.

Чи можна заплатити частинами?

Так, звичайно! Перша оплата – 250 / 400 євро для бронювання місця.  Наступний платіж 300 / 400 євро до 30 червня 2020. Решта, 400 євро / 500 євро. Також, варіанти оплат можна узгодити індивідуально.

Чи витримаю я трекінги?

Так, без жодних сумнівів. Трекінги будуть легкі та схожі на прогулянки. Максимум 1.5 години в один бік легкою ходою. Так, будуть підйоми, але ми рухатимемось в оптимальному темпі та без сумніву впораємось. Що буде складно, так це витримати емоції від побаченого 😉

Чи входить багаж в перельоти?

Завдяки лоуктостам нам вдається зекономити на перельотах і не підвищувати ціну. Але, нажаль, у вартість входить тільки ручна поклажа розміром 40х30х25 см. Ми беремо один багаж для спільих речей: пальник, термоси, акустика, похідні обіди. Якщо у Вас декілька гострих дрібничок чи рідин за 100мл (до 1 кг), то ми можемо полкасти їх у спільний багаж. Якщо Вам необхідно більше місця, будь ласка, повідомте завчасно (при бронюванні квитків це значно дешевше аніж перед вильотом).

Чи обов'язкове професійне спорядження?

Риторичне запитання. З хорошим взуттям та одягом мандрівка пройде комфортно. Незручне взуття чи одяг додасть негативних емоцій, якщо ви будете ковзати під гірку чи змокнете до нитки з самого ранку. З нашого мандрівного досвіду щиро рекомендуємо прислухатись до наших рекомендацій і в кінці мандрівки ви точно скажете “дякую” за це 😉  Ми радо проконсультуємо яке спорядження краще взяти, порекомендуємо виробника та магазини, звертайтеся!

Ісландія – це те, що мусить відбутися з кожним. Різноманітність красот напрямку безмежна. Відвідувати Ісландію можна щороку і щороку знаходити нові вражаючі місця.

Саме тому наша мандрівка досить тривала. Прагну максимально відкрити вам красу земель вікінгів. Показати Північ та Південь, Захід і Схід, лід та полум’я, як жили та живуть зараз вікінги.

В мене за пазухою купа секретних локацій. Крім них за доброї вдачі ви зможете побачити морських котиків, полярних лисиць та тупиків.

А чого тільки вартує Північне сяйво! Однозначно варто їхати!

Хоча… це все може виглядати дрібницями в порівнянні з “хюгге” атмосферою в мандрівці. Будьте певні, що саме цю подорож Ви з гордістю покладете до своєї скарбниці спогадів. Ну так, звичайно, у Вас же будуть топові фоточки 😉

Для броні місця напишіть в соцмережах або заповніть форму нижче